10 sposobów przejścia na emeryturę

Bądźmy całkowicie szczerzy. Każdy ma swoje marzenia i oczekiwania związane z przejściem na emeryturę. Po przejściu na emeryturę niektórzy ludzie planują podróżować po całym świecie, podczas gdy inni planują po prostu wycieczki na lokalną plażę. Niezależnie od planu emerytalnego, który możesz mieć, realizacja celów wymaga pewnego stopnia bezpieczeństwa finansowego. Problem polega jednak na tym, że bezpieczeństwo finansowe nie tylko się pojawia, ale wymaga starannego planowania, zaangażowania i tak, pieniędzy.

Aby odnieść sukces na emeryturze, musisz pomyślnie przejść na emeryturę, aby osiągnąć swoje cele emerytalne. Ponadto musisz zaplanować kwotę, której potrzebujesz i co chcesz osiągnąć swoimi oszczędnościami. W końcu prawdopodobnie spędzisz ponad 35 lat na emeryturze, więc musisz zacząć planować już teraz. W tym artykule omówimy 10 sposobów na pomyślne przejście na emeryturę. Są one następujące:

1. Redukcja zadłużenia – Upewnij się, że nie przenosisz swoich długów na emeryturę. Dlatego zobowiązuj się do spłaty jak największej części swoich długów. Wyeliminuj płatności za samochód, długi na kartach kredytowych, pożyczki osobiste itp. Zrób to, co musisz zrobić teraz, aby zmniejszyć zadłużenie i upewnij się, że nie uzyskasz żadnych nowych długów.

2. Posiadaj Nest Egg of Emergency Funds – Miej pod ręką wystarczającą ilość płynnych środków, aby pokryć co najmniej kilka miesięcy wydatków, nie pochłaniając inwestycji. Przygotuj się na nieoczekiwane wydatki podczas przechodzenia na emeryturę. Przecież z pewnością nadejdą sytuacje awaryjne, ale jeśli masz pewne oszczędności, nie będziesz musiał się nimi martwić.

3. Odpowiednie ubezpieczenie – Upewnij się, że masz odpowiednie ubezpieczenie na życie, zdrowie, ubezpieczenie domu i auto. Co roku ponownie oceniaj swoje potrzeby ubezpieczeniowe, aby upewnić się, że odpowiadają Twoim potrzebom emerytalnym. Bądź otwarty na wprowadzanie zmian w razie potrzeby i sprawdź ubezpieczenie emerytalne swojego pracodawcy. Wiele osób było niemile zaskoczonych, gdy dowiedziały się, że ich pracodawcy nie będą już pokrywać kosztów leczenia po przejściu na emeryturę. Jeśli więc dowiesz się teraz, możesz podjąć niezbędne kroki, aby chronić siebie i swoją rodzinę.

4. Plan dochodów emerytalnych – Aby upewnić się, że nie przeżyjesz swoich aktywów, opracuj plan dochodów emerytalnych, który obejmuje Twoje dochody i wydatki. Śledź swoje bieżące wydatki i ograniczaj je w razie potrzeby.

5. Świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych – Zasady dotyczące świadczeń są dość złożone, więc porozmawiaj z przedstawicielem Ubezpieczeń Społecznych na rok przed planowaną emeryturą. W ten sposób będziesz w stanie zrozumieć swoje korzyści i zakres ubezpieczenia. Ponadto należy złożyć wniosek o ubezpieczenie społeczne na trzy miesiące przed rozpoczęciem pobierania świadczeń lub trzy miesiące przed ukończeniem 65 lat.

6. Wpłać na plan oszczędnościowy – jeśli pracodawca oferuje plan oszczędnościowy z ochroną podatkową (np. 401K), upewnij się, że wpłacasz tyle, ile możesz. To nie tylko znacznie obniży Twoje podatki, ale także znacząco wpłynie na Twoje bezpieczeństwo finansowe dzięki magii odsetek składanych.

7. Przejrzyj testamenty i zaufanie – upewnij się, że masz ważny testament i / lub zaufanie. Nie tylko ochroni to Twoje aktywa, ale także zapewni Ci spokój ducha.

8. Inwestuj w IRA – wpłacając pieniądze na Indywidualne Konto Emerytalne (IRA), sprytnie opóźnisz płacenie podatków od zysków z inwestycji. Jeśli zainwestujesz 2000 USD w IRA po 4%, gdy masz 30 lat, kwota ta wzrośnie do 112 170 USD w wieku 60 lat.

9. Przestrzegaj podstawowych zasad inwestowania – pamiętaj tylko, że to, ile masz na emeryturę, zależy od rodzaju inwestycji, których dokonujesz teraz. Dowiedz się, jak pomnożyć swoje oszczędności za pomocą funduszy inwestycyjnych, akcji, obligacji itp. Skonsultuj się z doradcą finansowym, aby uzyskać dodatkowe informacje.

10. Wiedzieć o Medicare – Dowiedz się, kiedy należy ubiegać się o Medicare, a następnie złóż wniosek. Procedura składania wniosków o Medicare i składki mogą się różnić w zależności od Twojego wieku i tego, czy otrzymujesz ubezpieczenie społeczne, wiedząc, do jakiego typu Medicare możesz się kwalifikować, będziesz wyprzedzać grę. Na przykład dwie części Medicare to:

– Ubezpieczenie szpitalne, którego na ogół nie płacisz. Pomaga opłacić szpital, hospicjum i domową opiekę zdrowotną.

– Ubezpieczenie medyczne, które opłacasz. Pomaga opłacić lekarzy , opieka ambulatoryjna i inne usługi medyczne.

Postępuj zgodnie z naszymi sugerowanymi dziesięciu krokami, a nie tylko poprawisz swoje zdrowie psychiczne, ale także przejdziesz na szczęśliwą i bezpieczną finansowo emeryturę.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.