3 wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, które zwiększą Twój sukces

1) Podejdź do znalezienia pracy tak, jakby była to praca na pełen etat, bo taka jest. Gdybyś miał pracę, zgłaszałbyś się do pracy każdego dnia o tej samej porze (np. 8 rano), spędzał godzinę (lub mniej) na lunch i kończył pracę o tej samej porze każdego dnia (np. O 17:00). Pracowałbyś pięć dni w tygodniu. I ciężko pracowałbyś, aby osiągnąć jak najwięcej, ponieważ od tego zależała twoja kariera.

Kiedy szukasz pracy, powinieneś przestrzegać tego samego rodzaju harmonogramu, ponieważ od niego zależy Twoja przyszłość.

Traktowanie poszukiwania pracy jako hobby na pół etatu gwarantuje, że potrwa to dłużej.

Więc zacznij jutro od zgłoszenia się do pracy i spędzenia dnia na zadaniach, które prowadzą do pracy.

2) Podejdź do znalezienia pracy jak do projektu. Oznacza to, że powinieneś wyznaczać sobie cele, robić plany i monitorować swoje postępy. Powinieneś zastosować wszystkie narzędzia i umiejętności, których używałeś w swojej ostatniej pracy, do projektu znalezienia następnej pracy.

Jak można się spodziewać, jest to ważny projekt. Im szybciej go ukończysz, tym szybciej uzyskasz awans na pracę.

3) Bądź swoim własnym szefem. Ustal oczekiwania dotyczące tego, co musisz osiągnąć, wskaż kierunek i monitoruj swoją pracę.

Spotykaj się ze sobą raz w tygodniu, aby ocenić swoje wyniki. Polecam to zrobić, pisząc dwa raporty. Pierwsza to szczera ocena tego, co osiągnąłeś w poprzednim tygodniu. Drugi to opis Twoich planów na nadchodzący tydzień. Twoje plany powinny obejmować cele, działania i priorytety.

Gdy po raz pierwszy będziesz pisać te raporty, napisz ocenę tego, co zrobiłeś do tej pory. Opisz rezultaty, które przyniosły te wysiłki. I porównaj te wyniki z tym, co chciałeś.

Następnie nakreśl realistyczny plan na następny tydzień w oparciu o możliwe do osiągnięcia cele. Na przykład możesz określić cele dotyczące liczby osób, do których zadzwonisz, liczby spotkań networkingowych, w których będziesz uczestniczyć, oraz badań, które przeprowadzisz.

W nadchodzących tygodniach porównaj wyniki uzyskane w poprzednim tygodniu z celami, które wyznaczyłeś. Na przykład, jeśli planujesz uczestniczyć w dwunastu spotkaniach networkingowych, a uczestniczyłeś tylko w dwóch, powinieneś a) wyjaśnić, dlaczego tak się stało oraz b) zaplanować działania, które skorygują tę różnicę. Powinieneś także przeanalizować, dlaczego przegapiłeś swój cel, ponieważ zapewnia to wgląd w to, co musisz zrobić inaczej. Na przykład Twój cel (np. Udział w dwunastu spotkaniach networkingowych) mógł być ustawiony zbyt wysoko. A może są rzeczy, które możesz zrobić, które ułatwią Ci osiągnięcie celów związanych z poszukiwaniem pracy, na przykład wspólne korzystanie z samochodów z przyjacielem, który również szuka pracy.

Znalezienie pracy to praca na pełen etat. Pracuj nad tym z planem i wsparciem dobrego szefa (siebie).

Życzę powodzenia.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.