5 kreatywnych sposobów na znalezienie pracy

OK, opublikowałeś na każdej internetowej tablicy ogłoszeń i każdej pracy w Monster, CareerBuilder i HotJobs. Kontynuowałeś rozmowy i łączyłeś się z siecią, aż byłeś niebieski na twarzy. W każdą niedzielę bierzesz gazetę i aplikujesz o każdą pracę w swojej dziedzinie z niewielkimi lub żadnymi wynikami. Spróbuj znaleźć kilka wyjątkowych sposobów na znalezienie pracy.

Wyślij połowę swojego CV
Znajdź firmę, w której chcesz pracować. Napisz świetny list motywacyjny na temat tego, dlaczego dobrze pasujesz, wskazując załączone CV. Nie zaklejaj koperty i nie załączaj CV. Pomyślą, że życiorys wypadł pocztą. Zadzwonią i rozpoczną rozmowę. Sprzedaj się bezwstydnie.

Napisz list poszukiwawczy
Skorzystaj z możliwości direct mail. Zlokalizuj 5–10 firm. Napisz list do swojej sieci kontaktów i zapytaj, czy znają kogoś, kto pracuje w którejkolwiek z firm z Twojej listy. Gdy kontakt powie, że zna kogoś z Twojej listy, wyślij mu swoje CV i poproś o przekazanie go jego kontaktowi lub poproś o pozwolenie na jego wysłanie.

List łańcuszkowy e-mail
Utwórz listę 20 firm, dla których chcesz pracować, i wyślij e-maila do wszystkich, których znasz, aby sprawdzić, czy znają kogoś, kto pracuje w tych firmach. Poproś ich o skontaktowanie się z Tobą, jeśli to zrobią, abyś mógł poprosić o skierowanie. Na koniec poproś ich o przekazanie Twojego e-maila jeszcze 10 osobom. Jednak nie rób tego, jeśli jesteś obecnie zatrudniony!

Rozdaj broszurę
Napisz broszurę zawierającą informacje istotne dla Twojej branży i rozdaj ją. Wszyscy uwielbiają bezpłatne informacje, a to świadczy o Twojej wiedzy. Rozdaj broszurę w formie elektronicznej i zareklamuj ją na grupach dyskusyjnych, gdzie osoby zatrudniające ją zobaczą.

Zadzwoń do działu kadr
Brzmi szalenie, prawda? Zadzwoń do działu kadr. Zapytaj ich, z jakiej zewnętrznej agencji lub zewnętrznej firmy rekrutacyjnej korzystają. Będą cię pytać, dlaczego chcesz wiedzieć. Powiedz im, że ich firma obecnie nie szuka kogoś z twoimi umiejętnościami, agencja może mieć do czynienia z innymi firmami, więc szukasz rekomendacji. Mogą bardzo dobrze poprosić Cię o rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli nie, to przynajmniej dostaniesz trop. Chcieliby zaoszczędzić na opłatach agencji. Polecenie również daje ci szczególną uwagę. Wyślij im notatkę z podziękowaniem.

To są taktyki partyzanckie, które mogą dać lepsze wyniki. Pamiętaj, aby zachować nastrój na kolejne 5 kreatywnych wskazówek.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.