5 nietypowych prac, które możesz zdobyć ze stopniem pielęgniarstwa

Do roku 2014 – zaledwie za osiem lat – będzie dostępnych 3,6 miliona nowych miejsc pracy w zawodzie lekarza, a większość z nich – około 60% – będzie dostępna dla osób z takim czy innym tytułem pielęgniarskim. Zapotrzebowanie na pielęgniarki dyplomowane jest największe – Biuro Statystyki Pracy szacuje, że liczba miejsc pracy dla dyplomowanych pielęgniarek wzrośnie o 27% do 2014 roku – ale zwiększą się również możliwości dla dyplomowanych asystentów pielęgniarskich, licencjonowanych praktycznych pielęgniarek, praktyków pielęgniarskich, asystenci lekarzy i osoby z dziedzin techniki medycznej, takich jak upuszczanie krwi i pulmonologia.

A jeśli myślałeś, że jedynymi dostępnymi miejscami pracy dla pielęgniarek są szpitale i placówki medyczne, Biuro Statystyki Pracy ma dla Ciebie więcej wiadomości. Mniej niż 60% zarejestrowanych pielęgniarek pracuje w szpitalu. Stopień pielęgniarski otwiera drzwi możliwości w tak wielu dziedzinach, że z łatwością jest jednym z najbardziej wszechstronnych i przydatnych tytułów, jakie możesz zdobyć. Mało tego – stopień pielęgniarski przemawia do szerokiego grona osób. Według BLS około 20% osób rozpoczynających pracę pielęgniarską to starsi pracownicy rozpoczynający drugą karierę. Wielu z nich zostało przyciągniętych przez rosnące pensje wywołane brakiem pielęgniarek, ale dla wielu z nich dyplom pielęgniarski to szansa na zrobienie czegoś, co sprawi, że poczują się dobrze.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę pielęgniarską, wracasz do pracy po przerwie, czy też przechodzisz na karierę pielęgniarki jako drugą karierę, zapoznaj się z niektórymi możliwościami, które otwierają się przed uzyskaniem dyplomu pielęgniarki.

Domowa opieka pediatryczna jest jedną z rozwijających się dziedzin dla osób ze stopniem pielęgniarskim. Każdy stan w Unii ma teraz jakiś rodzaj programu wczesnej interwencji, który identyfikuje dzieci w wieku poniżej trzech lat ze specjalnymi potrzebami. Domowa opieka pediatryczna daje Ci możliwość pracy z dziećmi i rodzicami oraz dokonania rzeczywistej zmiany w ich życiu.

Domowa opieka zdrowotna dla osób starszych to drugi koniec spektrum. „Starzenie się Ameryki” oznacza, że ​​coraz więcej ludzi potrzebuje trochę pomocy, aby pozostać w swoich domach. Asystenci pielęgniarstwa, dyplomowane pielęgniarki i licencjonowane pielęgniarki mogą zapewnić trochę więcej, co pozwoli seniorowi utrzymać wyższą jakość życia i pozostać w domu, gdy wszystko, czego potrzebuje, to kilka godzin opieki medycznej dziennie lub w tygodniu.

Praca w Centrum Krwiodawstwa to opcja, która czyni Cię częścią sieci ratującej życie. Centra krwiodawstwa to coś więcej niż tylko rozpoczęcie IV. Pielęgniarki specjalizujące się w farezie mogą żądać wysokich zarobków, a pielęgniarka zajmująca się pobieraniem krwi może być cennym organizatorem społeczności, a także lekarzem.

Pielęgniarka transportu intensywnej opieki medycznej wymaga wielu stopni pielęgniarskich, ale może to być jedna z najciekawszych i najbardziej fascynujących dostępnych zawodów pielęgniarskich. Pielęgniarka CCT towarzyszy pacjentom w transporcie z domu lub placówki pielęgniarskiej do innej placówki pielęgniarskiej. Pielęgniarka odpowiada za utrzymanie ciągłości opieki nad każdym pacjentem – na zapleczu karetki. To wymagająca i przyjemna praca, która wymaga wynagrodzenia proporcjonalnego do wymaganego doświadczenia.

Pielęgniarstwo na miejscu to szeroko otwarte pole dla pracowników medycznych posiadających stopnie pielęgniarskie. Możesz pracować w wesołym miasteczku lub zoo albo w gabinecie lekarskim w stanowym lub narodowym parku albo zapewnić pomoc medyczną ratownikom na plaży lub w innych miejscach rekreacyjnych. Jeśli zdecydujesz się pracować na miejscu, w obozie lub innym ośrodku, Twoje świadczenia mogą obejmować bezpłatne czesne dla własnej rodziny.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.