5 sposobów na przygotowanie się na wypadek utraty pracy

Czy po Twoim miejscu pracy krążą plotki, że może dojść do redukcji zatrudnienia, zwolnienia lub fuzji? Boisz się i nie wiesz, co robić? Poniższe 5 wskazówek może pomóc Ci poczuć większą kontrolę nad swoją sytuacją finansową:

1. Przyjrzyj się uważnie swoim miesięcznym rachunkom. Masz po szyję długi? Nadszedł czas, aby zacisnąć pasa i spróbować ustalić wysokość stóp procentowych, które obecnie płacisz. Czy możesz od razu spłacić część swojego długu? Przelać na inną, tańszą kartę kredytową? Czy powinieneś refinansować swój kredyt hipoteczny lub pożyczkę pod zastaw domu? Teraz byłby czas, aby się tym zająć, a nie po otrzymaniu różowej kartki.

2. Co możesz zmniejszyć w swoim miesięcznym budżecie? Przestań kupować latte każdego ranka i zaoszczędź około 80 dolarów w ciągu miesiąca. Wypożycz DVD zamiast chodzić do kina. Jesteś jedyną osobą, która może zdecydować, bez czego możesz, a czego nie możesz żyć, ale to są dwa dobre przykłady tego drugiego. Ogranicz jedzenie na mieście, a zobaczysz więcej zieleni w swoim portfelu teraz, kiedy będziesz tego najbardziej potrzebować.

3. Bądź bardziej świadomy, wyciągając portfel na codzienne wydatki i decydując, czy naprawdę musisz kupić ten przedmiot. To nie jest czas na zakupy, aby cię rozweselić. Zamiast tego staraj się być bardziej świadomym tego, na co trafiają Twoje pieniądze każdego dnia, co tydzień.

4. Biorąc pod uwagę ceny benzyny, czy warto rozważyć zakup samochodu hybrydowego, czy przynajmniej takiego, który ma lepszy przebieg? Zrób to teraz, kiedy nadal jesteś zatrudniony. Sprawdź, czy dealer oferuje jakiekolwiek zachęty dla klientów, takie jak rabat lub obniżone oprocentowanie pożyczki.

5. Czy wiesz, jakie zasiłki w pracy Ci przysługują? Poświęć teraz trochę czasu, aby zapytać dział kadr, do jakich świadczeń jesteś obecnie zapisany. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, upewnij się, że teraz wykonasz badania fizyczne lub medyczne, aby skorzystać z tej korzyści. Skorzystaj z dowolnego zabezpieczenia zębów lub wzroku – zaktualizuj te okulary lub soczewki kontaktowe lub umów się na wizytę kontrolną u dentysty. Te współpłacenia są o wiele tańsze niż późniejsze zapłacenie pełnej ceny.

Świadomość sytuacji, planowanie i podejmowanie działań sprawia, że ​​masz większą kontrolę nad swoim życiem. Jasne, nie możesz nic zrobić, aby zostać zwolnionym i w większości przypadków (chyba że dopuściłeś się rażącego wykroczenia w pracy) nie jest to Twoja wina. To decyzja kierownictwa, która prawdopodobnie ostatecznie zmieni Twoje życie na lepsze. Postrzegaj to jako nową szansę, a nie stratę, a Twoje pozytywne nastawienie pomoże Ci wkrótce znaleźć nową pracę. Powodzenia!

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.