6 czynników sukcesu kariery

Czego pracodawcy szukają u potencjalnych pracowników? To było pytanie, które zostało niedawno opublikowane na internetowym forum dyskusyjnym dotyczącym kariery. Oczywiście dla każdego innego stanowiska poszczególne odpowiedzi na to pytanie byłyby inne. Istnieją jednak pewne wspólne umiejętności, których pracodawcy szukają u wszystkich pracowników, niezależnie od tego, czy pracownik jest inżynierem sieci, czy kucharzem.

Wymagane umiejętności zapewniające sukces

1. PODSTAWOWE UMIEJĘTNOŚCI ‚Czytanie, pisanie i arytmetyka! Wierz lub nie, ale spora część absolwentów szkół średnich (i niektórzy absolwenci college’ów) nie czyta na poziomie ósmej klasy i nie potrafi mnożyć w głowie. Pracodawcy poszukują pracowników, którzy potrafią dobrze czytać, spójnie pisać i którzy potrafią obliczać matematykę w środowisku biznesowym (ułamki, procenty itp.) Dodajmy do tego nowoczesne podstawowe umiejętności z zakresu gry na klawiaturze, podstawową wiedzę komputerową i umiejętność korzystania z większości skomputeryzowane narzędzia (np. faks, podstawowy edytor tekstu itp.) w celu uzupełnienia podstawowych umiejętności potrzebnych do odniesienia sukcesu w zatrudnieniu.

2. UMIEJĘTNOŚCI OSOBISTE „Czy potencjalny pracownik może dobrze mówić? Czy potrafi odpowiedzieć na pytania klientów w pozytywny, pouczający sposób? Czy potencjalny klient może zapewnić dobrą obsługę klienta? Chociaż nie każdy ma osobowość sprzedaży wychodzącej, odnoszący sukcesy pracownicy mogą komunikować się w sposób niekonfrontacyjny i pozytywny ze współpracownikami, członkami zespołu, podwładnymi, kierownictwem i klientami. Umiejętność dobrej współpracy z innymi jest niezbędną umiejętnością zapewniającą sukces we wszystkich zawodach.

3. DOKONYWANIE PRACY „Poszukiwanie pracy jest procesem, który wymaga dużego poświęcenia i uwagi, aby mógł zostać pomyślnie przeprowadzony. Wynika to ze starej zasady, którą wielu doświadczonych programistów nazywa GIGO ‚Garbage In, Garbage Out. Jeśli włożysz w to kiepski wysiłek, otrzymasz kiepskie rezultaty. Pracodawcy poszukują pracowników, którzy potrafią pozytywnie się zaprezentować oraz wykazują entuzjazm i wiedzę o firmach, do których się zwracają. Kandydaci są oceniani nie tylko na podstawie ich umiejętności i doświadczenia, ale także sposobu, w jaki podchodzą do poszukiwania pracy. Entuzjastyczni kandydaci o mniejszych umiejętnościach mają nawet szansę na zdobycie pracy jako tępi kandydaci z lepszymi umiejętnościami.

4. PRZETRWANIE PRACY „Teraz jest gorący temat w tym okresie zwolnień. Kto dostanie siekierę, a kto nie, często jest kwestią liczb, ale często jest to również kwestia wydajności. Pracownicy, którzy konsekwentnie wykazali się swoją wartością, przejęli inicjatywę i uczynili z siebie cenny atut dla firmy, rzadziej są zwalniani niż pracownicy, którzy wkładają średni lub przeciętny wysiłek w swojej pracy. Przetrwanie w firmie poprzez zwolnienia lub awansowanie po szczeblach kariery to umiejętność sukcesu, której się uczy się i jest świadomie kultywowana wśród odnoszących sukcesy profesjonalistów.

5. ROZWÓJ ZAWODOWY „Jak wiedzą wszyscy zaawansowani technicy i inżynierowie, w dzisiejszym środowisku pracy jest to nauka lub wypalanie. Zdobywanie nowych umiejętności, stosowanie nowych koncepcji, aktualizowanie ustalonych umiejętności jest absolutną koniecznością, aby odnieść sukces w dzisiejszej sile roboczej. Osoba odnosząca sukcesy nieustannie uczestniczy w seminariach, bierze udział w zajęciach, uczestniczy w szkoleniach dotyczących nowych produktów lub wydań, a także uczy się nowych umiejętności, które zapewnią jej atrakcyjność w karierze. Ludzie sukcesu uczą się przez całe życie. Pracodawcy poszukują osób, które posiadają szkolenia niezbędne do realizacji ich potrzeb.

6. ROZWÓJ KARIERY „Rozwój kariery różni się od rozwoju zawodowego. Rozwój zawodowy to nauka, a rozwój kariery to proces planowania i wyznaczania celów. Osoby odnoszące sukcesy opracowują plan kariery z pisemnymi celami krótko- i długoterminowymi. Przedstawiają kroki potrzebne do przeniesienia kariery z punktu A do punktu B w ramach czasowych C i planują, jak zamierzają je osiągnąć. Ludzie sukcesu mają kogoś, przed kim są odpowiedzialni za ich postępy i który będzie monitorował ich sukces w osiąganiu ich celów. Pracodawcy poszukują osób, które (wierzą lub nie) chcą związać się z firmą na długi okres. Dobre postępy w karierze zawodowej są atrakcyjną ceną dla kandydatów dla potencjalnych pracodawców.

Jak sobie radzisz? Czy masz 6 potrzebnych umiejętności zapewniających sukces? Czujesz, że potrzebujesz pomocy?

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.