8 Wznów porady dotyczące edycji

To niesamowite, jak dobrze napisane i ładnie przedstawione CV może pomóc Ci w poszukiwaniu pracy. Zanim wyślesz swoją, postępuj zgodnie z tą listą kontrolną, aby upewnić się, że wysyłasz doskonałą reprezentację siebie.

1. Gramatyka, pisownia, interpunkcja – użyj funkcji sprawdzania gramatyki i pisowni, a następnie wydrukuj i przeczytaj dokument słowo w słowo. Moduł sprawdzania pisowni nie wie, że miałeś na myśli „menedżer”, kiedy w rzeczywistości wpisałeś „manger”.

2. Kapitalizacja – skorzystaj z podręcznika, takiego jak podręcznik Gregg, jeśli nie znasz zasad dotyczących wielkich liter.

3. Interpunkcja – sprawdź, czy przecinki i średniki są poprawnie używane. Ponownie, jeśli nie jesteś pewien, zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika Gregg.

4. Zdania run-on – sprawdź, czy nie masz elementów rozbiegu, które są trudne do odczytania.

5. Spójność – musisz być spójny z wykorzystaniem numerów (daty, pieniądze, liczby), liczb mnogich i skrótów. Na przykład nie podawaj jednej daty jako 8/2004, a drugiej jako 15 marca 2004. Należy również pamiętać o konsekwentnym umieszczaniu programów na listach (używaj skrótów). MS Word i Microsoft Outlook są poprawne, ale nie spójne.

6. Część dotycząca edukacji – kiedy masz stopień, podaj tylko rok, w którym uzyskałeś stopień. Kiedy podajesz swoje daty (tj .: od 9/1998 do 1/2002), wiele systemów do skanowania CV nie rozpozna, że ​​uzyskałeś stopień naukowy, tylko że przez pewien czas uczęszczałeś do college’u.

7. Ampersands – Ampersands (&) nie należą do CV. Jest kilka wyjątków. Jedynym wyjątkiem jest dobrze znana nazwa firmy (AT&T). Innym wyjątkiem są dobrze znane terminy branżowe (rachunek zysków i strat).

8. Hiperłącza – wszystkie adresy e-mail i adresy internetowe, które podajesz, należy dezaktywować w swoim CV. Aby to zrobić w MS Word, zaznacz link, przejdź do rozwijanego menu “Wstaw”, przewiń w dół i kliknij “Hiperłącze”, a po lewej stronie ekranu powinien znajdować się mały przycisk z napisem ” Usuń link ”, kiedy go znajdziesz, kliknij go i voila! Alternatywnie możesz zaznaczyć łącze, kliknąć je prawym przyciskiem myszy i przewinąć w dół do opcji „usuń łącze”, aby dezaktywować łącze.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.