Jak najlepiej wykorzystać dolary reklamowe

Teraz masz już uruchomioną witrynę internetową. Masz świetny produkt. Jesteś gotowy, aby zacząć przyjmować zamówienia i robić te wycieczki do banku, aby dokonać wpłaty! A potem czekaj, czekaj i czekaj jeszcze trochę! Dopóki ktoś nie może znaleźć Twojej witryny, będziesz musiał bardzo długo czekać! W tym miejscu pojawia się wartość i korzyści płynące z reklamy. Reklama przyciąga potencjalnych klientów do Twoich „wirtualnych drzwi biznesowych”. Jako właściciel firmy, każdy wydany dolar to jeden dolar prosto z Twojej kieszeni. Ma to wpływ na marżę zysku i przychody. Może to być szczególnie trudne, jeśli pojawia się w momencie, gdy próbujesz rozwinąć swój biznes. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz zwracać baczną uwagę na swoje wyniki finansowe i szukać kreatywnych, innowacyjnych sposobów na obniżenie kosztów, jednocześnie zapewniając to, czego potrzebujesz.

Stare powiedzenie, że „zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy” nigdy nie było bardziej prawdziwe niż w przypadku promowania firmy. A jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy na reklamę, jak upewnić się, że reklama działa wystarczająco ciężko, bez wydawania fortuny, która pochłania wszystkie Twoje zyski lub, co gorsza, pieniądze znacznie przekraczające przychody Twojej firmy?

Dzięki Internetowi masz wiele możliwości znalezienia opłacalnej reklamy, która robi to, co powinna – przyciągać docelowych klientów, którzy są spragnieni tego, co sprzedajesz, prosto do Twoich drzwi. Ale nie zapomnij również o opłacalnych metodach offline. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć:

Zawsze upewnij się, że przeznaczasz środki na reklamę na rynku docelowym. Im ciaśniejsza jest Twoja nisza, tym większe masz szanse na znalezienie klientów, którzy szukają dokładnie tego, co masz do sprzedania! Więc zamiast iść szeroko i sprzedawać każdemu, zawęź swój punkt widzenia, a następnie, jeśli to możliwe, zawęź go jeszcze bardziej! Dowiedz się, kto jest Twoim „idealnym” klientem, a następnie utwórz dla niego kampanię reklamową. Gdy już wiesz, komu sprzedajesz, poszukaj mediów skierowanych do tej grupy demograficznej. W zależności od produktu lub usługi, pomyśl o gazetach społecznościowych i lokalnych, reklamach sponsorów szkół średnich, katalogach izb handlowych itp.

Jeśli Twoi idealni klienci nie są zdefiniowani w określonej lokalizacji geograficznej, przejrzyj publikacje regionalne lub specyficzne dla grupy demograficznej.

Być może gazeta regionalna publikuje coroczne wydanie, które koncentruje się na problemie lub działalności, która dociera do rynku docelowego. Używaj lokalnej telewizji kablowej do nadawania reklam tylko na niektórych rynkach. Otrzymasz niższe stawki i bardziej ukierunkowaną grupę demograficzną.

Zawsze pytaj o zniżkę. (Wiele publikacji oferuje rabat dla agencji w wysokości do 15 procent. Jeśli działasz jako własna agencja reklamowa, możesz kwalifikować się do specjalnej stawki. Oczywiście, możesz być odrzucany częściej niż nie, ale to nawyk pytać. Będzie warto za każdym razem, gdy zadziała.

Niektóre miesięczniki oferują zniżki na wiele reklam umieszczanych w okresie 3, 6 lub 12 miesięcy. Większość publikacji ma inny harmonogram cenowy dla różnych typów reklamodawców – więc w zależności od produktu lub usługi możesz się kwalifikować. A jeśli nie, to czasami samo zapytanie o zniżkę da ci to.

Kup resztę miejsca lub czasu antenowego. To reklama, której publikacja, stacja radiowa lub telewizyjna nie wypełniła ich w zwykłym terminie. Oczywiście będziesz musiał zająć dostępne miejsca, ale znowu, w zależności od Twojej firmy i produktu lub usługi, którą sprzedajesz, ta niedogodność może nadal być warta rabatu i ekspozycji, którą otrzymasz.

Korzystaj z ogłoszeń. Nie są już tylko ofertami pracy. Ogłoszenia drobne znajdziesz w magazynach i gazetach. Zanim napiszesz ogłoszenie, udaj się do lokalnej biblioteki i przejrzyj poprzednie wydania magazynu lub gazety, które rozważasz. Spójrz na reklamy, które przyciągają Twoją uwagę lub powtarzają się miesiąc po miesiącu. Te reklamy nie pojawiałyby się tam każdego miesiąca, gdyby nie zarabiały pieniędzy reklamodawcy. Wykorzystaj te reklamy jako trampoliny do pomysłów, gdy będziesz gotowy, aby zacząć pisać własne ogłoszenia.

Przetestuj swoje reklamy. Zacznij od tańszych publikacji, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie. Baw się nimi i ulepszaj je. Gdy masz już reklamę, która działa, nie przestawaj jej używać. Możesz go uruchomić więcej niż raz lub w więcej niż jednej publikacji naraz. Kiedy przestaje przyciągać klientów lub zaczynasz zauważać spadek efektywności, czas to zmienić.

Czy prowadzisz sprzedaż detaliczną? Jeśli tak, sprawdź fundusze na reklamę w trybie współpracy, które mogą być oferowane przez Twoich dostawców. Programy kooperacyjne zapewniają wspólną reklamę dla Ciebie i Twojego dostawcy, a Ty otrzymasz część kosztów reklamy, która zostanie zwrócona, ponieważ reklama wspomina o dostawcy. (Uwaga: większość programów kooperacyjnych ma ścisłe wytyczne, więc skonsultuj się z dostawcami i upewnij się, że przestrzegasz zasad).

Barter za towary i usługi. Może to być szczególnie skuteczne w przypadku stacji radiowych i lokalnych gazet. Sprawdź, czy możesz oferować swoje produkty lub usługi w handlu za koszty reklamy. (Nazywane również reklamami „handlowymi” lub „rzeczowymi”, stacja radiowa lub publikacja przekazuje reklamę w zamian za produkty lub usługi o tej samej wartości, a następnie wykorzystuje te produkty lub usługi w ramach promocji lub konkursu dla swoich słuchaczy lub czytelników). Może to być również świetny sposób na uzyskanie dodatkowej bezpłatnej reklamy, więc jeśli zdecydujesz się wypróbować tę metodę, bądź kreatywny i myśl nieszablonowo!

Nie zapomnij lub nie bój się recyklingu dobrych reklam w innym medium reklamowym. Jeśli masz reklamę, która jest szczególnie skuteczna, świetnie wygląda (lub, co ważniejsze, jest opłacalna), użyj jej ponownie w ulotce, broszurze, ulotce, ulotce lub przesyłce pocztowej. Użyj grafiki na swoich stronach internetowych, jeśli są dostępne.

Podsumowując, Twoim celem powinno być znalezienie wyważonej kombinacji reklam online i offline. To znacznie przyczyni się do uzyskania największego zwrotu z inwestycji w reklamę! Przy odrobinie kreatywności zmaksymalizujesz swoje zyski, jednocześnie minimalizując wydatki.

Słowa kluczowe:
reklama offline, reklama online, reklama dla małych firm, marketing internetowy, pomysły na marketing internetowy
Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.