Kariera zbudowana na charakterze

„Osobowość może otwierać drzwi, ale tylko postać może je otwierać”. ~ Elmer G. Letterman

„Najlepsza praca trafia do osoby, która może wykonać swoją pracę bez wymyślania wymówek i bez wychodzenia z odpowiedzialności” ~ Napolean Hill

A co z polityką?

Polityczna ostrożność to coś, czego możesz się nie nauczyć w szkole; jednak odgrywa znaczącą rolę w sukcesie w biznesie.

„Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym”. ~ Arystoteles

Przejąć kontrolę
Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za własną karierę. Nie oczekuj, że dział zasobów ludzkich zaplanuje Twoją karierę. W rzeczywistości nie oczekuj, że ktokolwiek inny będzie się tym przejmował.

W mojej karierze zdarzały się sytuacje, gdy ktoś interesował się moim awansem; jednak zawsze było to w ich własnym interesie. Pamiętaj, firmy zajmują się głównie zarabianiem pieniędzy.

Ubierz się na sukces
Istnieje wyraźne rozróżnienie między ubieraniem się prezesa, starszego wiceprezesa, wiceprezesa i dyrektora okręgowego. Powinieneś ubrać tylko krój powyżej twojego obecnego poziomu.

Przede wszystkim miej uczciwość

„Jeśli jesteś uczciwy, nic innego się nie liczy. Jeśli nie masz prawości, nic innego się nie liczy”. ~ Alan Simpson

Przekonasz się, że koncentracja uczciwości wzrasta, im wyżej jesteś w organizacji.

Pamiętaj, dla kogo pracujesz

Zawsze wspieraj firmę
To prawda, że ​​tam, gdzie jest twój skarb, będzie też twoje serce. Codziennie będzie wiele okazji, aby uderzyć swojego pracodawcę. Oprzyj się tym możliwościom. Pamiętaj, że (1) wybrałeś tę firmę, (2) ona Ci płaci i (3) możesz odejść, jeśli chcesz. Umiejętność narzekania nie zrobi wrażenia na liderach firmy.

Spraw, by Twój szef i szef Twojego szefa wyglądali dobrze
Z praktycznego punktu widzenia najprawdopodobniej pracujesz, aby przyjąć pracę swojego szefa. Miejmy nadzieję, że twój szef zostanie awansowany, co pozostawi wakat. Jeśli twój szef nigdzie się nie wybiera, następny poziom będzie miał duży wpływ na twoje następne stanowisko.

Kim są Liderzy Firmy?
Dowiedz się o przeszłości dyrektorów firmy. Jaką ścieżkę kariery wybrali? Są szanse, że będą cenić te referencje ponad innymi. Zwróć uwagę na wspaniałych ludzi w firmie i połącz się z nimi. Jeśli to możliwe, znajdź sposób, aby dla nich pracować. Jeśli nie, utwórz sieć z jak największą ich liczbą. Najlepszą możliwością jest poproszenie jednego z nich, aby był Twoim mentorem. Będziesz zaskoczony, ile osób będzie zainteresowanych pomocą w tym zakresie.

Poznaj zasady

„Kto ci plotkuje, będzie plotkował o tobie”. ~ Przysłowie hiszpańskie

Oglądaj, co piszesz lub mówisz. Załóż, że wszystko, co napiszesz lub powiesz, zostanie przeczytane lub usłyszane przez wszystkich w firmie. E-mail ułatwia reagowanie emocjonalne. Zanim odpowiesz na irytujący e-mail, poświęć chwilę na uspokojenie się, a następnie napisz go. Jeśli masz tendencję do wysyłania ostrych wiadomości, zapisz wersję roboczą i przejrzyj ją później, aby upewnić się, że ton jest odpowiedni dla firmy.

Następstwem tej zasady jest Happy Hour – nie jedź! Istnieje ogromne ryzyko, że powiesz coś, czego nie powinieneś powiedzieć, wymkniesz się spod kontroli lub po prostu znajdziesz się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Powinieneś trzymać się z dala od polityki. Nigdy nie mów nic złego o nikim.

Przyjeżdżaj wcześnie i wychodź późno, ale nie za późno. Chcesz mieć reputację ciężko pracującego, ale nie takiego, który nie może wykonać swojej pracy. Zasada ta dotyczy również zabrania pracy do domu. Na dłuższą metę chcesz mieć życie poza pracą. Utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym zapewni Ci zaangażowanie w pracę; dlatego jest bardziej produktywny.

Dowiedz się, czego chce Twój szef i czego dostarcza. Niezależnie od swojej osobowości, relacji międzyludzkich czy urody, musisz być produktywny. Dla twojego szefa oznacza to robienie tego, co chce, bez względu na to, jak głupio może ci się to wydawać. Na przykład mój szef chciał wiedzieć, ile Dairy Queens między Dallas a Houston podaje konkretny jogurt.

Zawsze mów: „Tak!” na prośbę kierownictwa. Dla twojego szefa są sposoby na zapewnienie lepszych rozwiązań bez niszczenia relacji.

„Zawsze rób więcej, niż się od ciebie wymaga”. ~ Generale Patton

Daj ludziom kredyt. Nie wierz sobie. Jest to ważne z różnych powodów. Po pierwsze, potrzebujesz ludzi do pomocy w załatwianiu spraw. Po drugie, kiedy ludzie rozpoznają ludzi, którzy dla Ciebie pracują, również zyskujesz uznanie. Po trzecie, należy to zrobić.

Wniosek

Przyczynia się do Twojej kariery

1. Jesteś odpowiedzialny

2. Pamiętaj, dla kogo pracujesz

3. Poznaj zasady

Jak to ujął Bill Karnes: „Orły nie gromadzą się w stadach; latają samotnie. A orły szybują nad resztą ich świata. Podobnie robią też ludzie, którzy zaczynają coś robić, prowadzą grupy lub w inny sposób odróżniają się od tłumu.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.