Rodzaje katalogu

Istnieje wiele rodzajów działalności, które mogą odnieść korzyści, tworząc katalog. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących z zaprojektowania jakiegoś rodzaju katalogu dla swojej firmy i ignoruje ten wspaniały sposób na zwiększenie działalności. Prawie każda firma może skorzystać na zaprojektowaniu katalogu.

W tym artykule omówię kilka różnych typów katalogów, które Twoja firma może zaprojektować. Niektóre rodzaje katalogów nie będą miały zastosowania do Twojej firmy, ale czytaj dalej i zastanów się nad swoją firmą oraz rodzajem katalogu, który możesz produkować.

Pierwszy rodzaj katalogu, o którym będę mówić, to projektowanie katalogu dla hurtowni. Jest to najpopularniejszy typ katalogu. Jeśli prowadzisz hurtownię i nie tworzysz jeszcze katalogu, poważnie brakuje Ci łodzi.

Jako dostawca musisz powiadamiać sprzedawców o nowych produktach, które masz do zaoferowania, ofertach specjalnych na produkty, które próbujesz przenieść, i musisz zaktualizować te, które dostarczasz, o aktualne zasady wysyłki i szczegóły zamówienia. Oprócz tego potrzebujesz nowych klientów. Możesz wysyłać swój katalog do wielu firm, które jeszcze nie odsprzedają Twoich produktów.

Kolejny rodzaj katalogu przeznaczony jest dla Retail Business. Ponownie chodzi o przyciąganie nowych klientów i zarabianie więcej pieniędzy. Oczywiście im więcej masz klientów, tym więcej sprzedajesz produktów, tym więcej zarabiasz. Ty już to wiesz. Ale czy projektujesz katalog dla swojej firmy detalicznej?

Jeśli nie, powinieneś. Dla obecnych klientów zaprojektowanie katalogu dla Twojej firmy detalicznej może pomóc im w łatwym zamawianiu większej liczby produktów niż obecnie. Jeśli otrzymasz listę mailingową potencjalnych klientów, Twój dobrze zaprojektowany katalog detaliczny przyniesie Ci nowych klientów. Zaprojektowanie katalogu dla Twojej firmy detalicznej to najskuteczniejsza reklama, jaką możesz zrobić.

Teraz projektuję katalog dla Twojej firmy zajmującej się przesyłkami bezpośrednimi. Jeśli masz już program marketingu bezpośredniego, to siedzisz na wirtualnej kopalni złota! Masz listę. Już wysyłasz coś do ludzi. Zaprojektuj katalog dla swojej firmy direct mail i zobacz, jak gwałtownie rośnie Twoja sprzedaż.

Projekt katalogu dla drogich towarów to kolejny rodzaj katalogu, który chcę omówić. Projektowanie katalogu przedmiotów takich jak biżuteria, meble i inne produkty z wyższej półki to cała kategoria sama w sobie. Jeśli chcesz zaprojektować katalog dla produktu z najwyższej półki, musisz zaprojektować katalog z najwyższej półki dla swoich produktów.

Należy wziąć pod uwagę wszystko, od zdjęć produktów po rodzaj papieru w katalogu. Jeśli chcesz zaprojektować katalog, który będzie sprzedawał drogie produkty. Ludzie, którym będziesz pokazywać katalog, będą oczekiwać od Twoich produktów tylko tego, co najlepsze, a jeśli projekt katalogu jest czymś innym niż najlepszym, nie będą mieli odwagi, by kupić od Ciebie.

Projektowanie katalogu dla produktów o niższej cenie lub niskiej jakości. Istnieje wiele przykładów katalogów, które są przeznaczone do sprzedaży tańszych lub tańszych produktów. Na myśl przychodzi Fingerhut. Zaprojektowanie katalogu dla produktów, które nie kosztują dużo, nie oznacza, że ​​możesz zaprojektować katalog, którego nikt nie będzie chciał podnosić i przeglądać.

Jeśli zaprojektujesz katalog, który zabierze Twoje tańsze produkty i zaprezentuje je w taki sposób, w jaki tworzysz katalog dla droższych produktów, ludzie pomyślą, że produkty, które widzisz, są okazją. Bogate ekspozycje na tańsze produkty nie są nowością w marketingu. Pomyśl o aksamitnej torbie, w której pakowane są niektóre produkty alkoholowe, mimo że sam trunek nie jest zbyt drogi.

Opakowanie jest wszystkim, bez względu na rodzaj katalogu, który chcesz zaprojektować. Im lepszy pakiet, tym więcej sprzedasz. Dlatego projektując dowolny katalog, miej to na uwadze, a stworzysz katalog, który ludzie będą chcieli nie tylko odebrać i przeglądać, aby kupić Twoje produkty, ale także przekażą go innym.

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.