Zrozumieć kolory

Kolor jest tak potężny, że może przekonywać, motywować, inspirować i dotykać słabości ludzi – serca. To jest powód, dla którego zrozumienie kolorów jest bardzo ważne w nawiązywaniu relacji i komunikowaniu się z innymi ludźmi. Nie tylko to, jest również ważne dla firm, aby ich biznes się sprzedawał.

Istnieje wiele zastosowań kolorów. Oto niektóre z wielu:

1. Komercyjny druk offsetowy. W komercyjnym przemyśle poligraficznym, a także w interfejsie usług drukowania online, kolory są niezbędne do oceny wydajności materiałów drukowanych. Zwykle firmy poligraficzne stosują druk czterokolorowy, druk dwukolorowy i Pantone, który jest również znany jako PMS.

Druk czterokolorowy zwany również drukowaniem pełnokolorowym lub czterokolorowym to proces tworzenia kolorów przy użyciu kolorów CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny). Zamiast fizycznie mieszać kolory, cztery kolory mieszają spektrum kolorów za pomocą CMYK, aby uzyskać pożądane kolory.

Druk dwukolorowy to proces drukowania w kolorze, który wykorzystuje tylko dwa kolory. Ma to szczególne zastosowanie przy drukowaniu dwukolorowych logo i pocztówek. Ten proces jest jednym z najtańszych spośród dostępnych obecnie procesów drukowania.

Pantone lub PMS (Pantone Matching System) to system kolorów składający się z farb mieszanych. Jeśli chcesz mieć logo swojej firmy w określonym kolorze, to jest to właściwy proces drukowania w kolorze. PMS jest w stanie znaleźć dokładnie taki kolor, jakiego potrzebujesz. Niemniej jednak może to być trochę kosztowne w porównaniu z resztą.

2. Kolory na monitorze komputera. Do tworzenia kolorów w silniku wykorzystuje trzy podstawowe kolory o pełnym spektrum – czerwony, zielony i niebieski. Symulując te trzy kolory, powstają inne kolory. Każdy kolor bazowy ma emisję 0 lub brak do 255 lub pełną emisję światła.

Monitory komputerowe mogą również konwertować kolory RGB na CMYK. Konieczne jest ustalenie równoważnego koloru RGB do CMYK, aby wyniki drukowania były podobne do wyświetlanych na monitorze.

3. Farby. Farby przemysłowe wymagają określonych kolorów, aby uzupełniać wyposażenie i projekty. Zwykle farby przemysłowe dobierane są za pomocą systemu Pantone Matching System. Aby to zrobić, wybierz najpierw kolor PMS, a następnie farbę. W ten sposób łatwo będzie dobrać kolory farb.

4. Drukarki biurkowe. Użyj czterokolorowego systemu drukowania, aby uzyskać dokładne odwzorowanie kolorów na dokumentach, zdjęciach i grafice. To, co widzisz na monitorze, może nie wyglądać dokładnie tak, jak wydrukowane. Dzieje się tak, ponieważ monitory komputerowe używają systemu kolorów RGB.

Teraz możesz skupić się na swoich preferencjach kolorystycznych. Powodzenia!

Kim był małym chłopcem, kiedy po raz pierwszy zobaczył stronę internetową. Nie wiedział wówczas, że internet jest meeeeeega wielki. Nie wiedział, że będzie tworzyć strony internetowe. Wiedział jednak, że będzie dla niego historia poznawania świata bardzo z tym związana. Dziś Kim prezentuje ci tego bloga oraz przedstawia informacje o biznesie i reklamie dzięki której ma nadzieję, że wiele się nauczysz. Kim być dobry człowiek, Kim pomagać innym ludzie, Kim dzielić się ze swoja wiedza. Kim kocha blogować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.